
| Model: | YSIN1TB-M430 2242 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | YANSEN |
| Description: | YANSEN M.2 M.2 |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bulk |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
2
$103.9300
$207.8600
10
$88.9300
$889.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | YANSEN |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Memory Size | 1TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Type | NVMe PCIe Gen 3 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Form Factor | M.2 NVMe 2280 |
| Speed - Read | 3.5GB/s |
| Speed - Write | 3GB/s |
