| Model: | W7ES004G1TA-J51PD-04D.01 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Wintec Industries |
| Description: | SSD 4GB SLIM-SA |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tray |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$87.0600
$87.0600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wintec Industries |
| Series | J5 |
| Package | Tray |
| Product Status | OBSOLETE |
| Size / Dimension | 54.00mm x 39.00mm x 4.00mm |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) |
| Type | SATA II |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Form Factor | Slim-SATA |
| Speed - Read | 160MB/s |
| Speed - Write | 100MB/s |
