
| Model: | VTDP25PI256G-104 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Virtium |
| Description: | SSD 256GB 2.5" |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tray |
| RoHS Status: | |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
10
$2,095.6300
$20,956.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Virtium |
| Series | TuffDrive® P25 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 100.50mm x 69.85mm x 9.50mm |
| Memory Size | 256GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC) |
| Type | PATA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Form Factor | 2.5" |
| Speed - Read | 100MB/s |
| Speed - Write | 60MB/s |
