
| Model: | VSFDM8CI480G-V11 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Virtium |
| Description: | SSD 480GB M.2 M |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tray |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Virtium |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Memory Size | 480GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Type | SATA III |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Form Factor | M.2 Module |
