
| Model: | VSFB18CI060G-100 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Virtium |
| Description: | SSD 60GB 1.8" M |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tray |
| RoHS Status: | |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
20
$125.7800
$2,515.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Virtium |
| Series | StorFly® 18 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 78.25mm x 54.00mm x 5.00mm |
| Memory Size | 60GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Type | SATA III |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Form Factor | 1.8" |
