
| Model: | VSF202CI240G-100 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Virtium |
| Description: | SSD 240GB SLIM- |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Tray |
| RoHS Status: | |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
10
$291.5100
$2,915.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Virtium |
| Series | StorFly® 200 |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 54.00mm x 39.00mm x 4.00mm |
| Memory Size | 240GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Type | SATA III |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Form Factor | Slim-SATA |
