
| Model: | TS256GMTS600-PK |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | UDOO |
| Description: | SSD 256GB M.2 M |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bulk |
| RoHS Status: | |
|
Obtain quotation information
|
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | UDOO |
| Series | MTS600 |
| Package | Bulk |
| Product Status | OBSOLETE |
| Size / Dimension | 60.00mm x 22.00mm x 3.58mm |
| Memory Size | 256GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Type | SATA III |
| Weight | 0.21 oz (6 g) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Form Factor | M.2 Module |
