| Model: | SP512GISSD501RW0 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Silicon Power |
| Description: | SSD 512GB 2.5" |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Box |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$861.3000
$861.3000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Silicon Power |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 100.40mm x 69.90mm x 6.80mm |
| Memory Size | 512GB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC) |
| Type | SATA III |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Max | 90mA |
| Form Factor | 2.5" |
| Speed - Read | 530MB/s |
| Speed - Write | 450MB/s |
