| Model: | SP010TIMDC351RW0 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Silicon Power |
| Description: | SSD 1TB M.2 TLC |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Box |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$578.0400
$578.0400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Silicon Power |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 3.50mm |
| Memory Size | 1TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) |
| Type | SATA III |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Max | 575mA |
| Form Factor | M.2 Module |
| Speed - Read | 520MB/s |
| Speed - Write | 480MB/s |
