
| Model: | NS1962UF312T-5M1A000 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Netlist Inc. |
| Description: | SSD 12.8TB U.2 |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Box |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$3,797.0000
$3,797.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Netlist Inc. |
| Series | N1962 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 100.2mm x 69.85mm x 14.80mm |
| Memory Size | 12.8TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - 96L NAND (TLC) |
| Type | NVMe |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Voltage - Supply | 12V |
| Current - Max | 2.5A |
| Form Factor | U.2 Module |
| Speed - Read | 7.0GB/s |
| Speed - Write | 5.3GB/s |
