
| Model: | NS1952AH13T8-5M1A000 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | Netlist Inc. |
| Description: | SSD 3.84TB HHHL |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Box |
| RoHS Status: | 1 |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$1,572.1500
$1,572.1500
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Netlist Inc. |
| Series | 1952 |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 167.65mm x 18.74mm x 68.89mm |
| Memory Size | 3.84TB |
| Memory Type | Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (3D) |
| Type | NVMe |
| Weight | 6.53 oz (185 g) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 55°C |
| Voltage - Supply | 12V |
| Current - Max | 2.5A |
| Form Factor | HHHL |
| Speed - Read | 5.5GB/s |
| Speed - Write | 3.1GB/s |
