

| Model: | IKKP200/256GB |
|---|---|
| Product Category: | USB Flash Drives |
| Manufacturer: | Kingston |
| Description: | FIPS 140-3 Lvl |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Retail Package |
| RoHS Status: | |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$253.3300
$253.3300
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Kingston |
| Series | - |
| Package | Retail Package |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 80.00mm L x 20.00mm W x 11.00mm H |
| Memory Size | 256GB |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Type | USB 3.2 Gen 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Speed - Read | 145MB/s |
| Speed - Write | 115MB/s |
