
| Model: | 107140-1 |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs) |
| Manufacturer: | iFixit |
| Description: | SSD 2TB 2.5" SA |
| Encapsulation: | - |
| Package: | Bulk |
| RoHS Status: | |
|
Obtain quotation information
|
Quantity
Price
Total Price
1
$424.9900
$424.9900
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | iFixit |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 70.00mm x 7.00mm |
| Memory Size | 2TB |
| Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5" |
| Speed - Read | 560MB/s |
| Speed - Write | 510MB/s |
